technologia

Deska barlinecka

produkowana jest w trzech zakładach produkcyjnych z których największy mieści się w Barlinku. Tam podłoga powstaje na bardzo nowoczesnych liniach produkcyjnych spełniających najwyższe normy UE.

Grupa Barlinek jest jednym z największych producentów naturalnych podłóg drewnianych na świecie. W Polsce to od lat najbardziej znana marka podłóg naturalnych.
Deska barlinecka to produkt najwyższej jakości, w całości wykonany z drewna. Zakład spełnia najwyższe standardy ochrony środowiska. Tam wyprodukowana podłoga może być instalowana w domach mieszkalnych, szkołach, przedszkolach i innych obiektach użyteczności publicznej.
Podłoga Barlinecka jest doskonałym przykładem połączenia drewna naturalnego i nowoczesnej technologii, dzięki czemu otrzymujecie Państwo produkt spełniający najwyższe standardy.

Szanowni Państwo

Żyjemy w czasach ograniczonego zaufania banków wobec nie tylko konsumentów, ale także wobec przedsiębiorców. Rząd promuje sprzedaż mieszkań, banki reklamują swoje usługi bankowe i w momencie, kiedy jesteśmy już szczęśliwcami udzielenia na kredytu hipotecznego, kupujemy dom lub mieszkanie. Na nasze barki spada wtedy dokonywanie zakupów materiałów budowlanych.

Wielką uwagę zwracamy na wykończenie mieszkania. Zwracamy uwagę na ściany, meble, kolory, lecz najważniejszym dla nas elementem, który niezwykle wpływa na estetykę naszego mieszkania bądź domu jest podłoga. Tutaj mamy duży wybór artykułów, lecz oprócz zwykłego panelu podłogowego, rozważamy zakup deski barlineckiej.

Deska barlinecka w 100% spełnia nasze oczekiwania. Jej dystrybutorem jest m.in. Zakład Wykończenia Wnętrz „Wach” będący autoryzowanym salonem sprzedaży deski barlineckiej.

Podstawową zaletą Deski Barlineckiej jest możliwość lakierowania desek po frezowaniu. Konstrukcja złącza deski barlineckiej pozwala na lakierowanie po frezowaniu, co przekłada się na krawędziach deski. Większość producentów deski z profilowanym zamkiem nie ma takiej możliwości. Skutkuje to szybszym powstawaniem mikrouszkodzeń lakieru na styku desek. Ostre krawędzie desek podczas pracy podłogi znacznie szybciej się zużywają. Są szczególnie narażone na przetarcia
i wykruszenia.

W przeciwieństwie do innych podłóg, Autoryzowany Salon Sprzedaży ZWW Wach posiada w swojej ofercie podłogi lakierowane. Wyróżniają się one wszystkim tym, czym mogą zaspokoić potrzeby swojego potencjalnego Klienta. Podłogi oferowane przez Firmę ZWW Wach wyróżniają się przede wszystkim odpornością i trwałością, co gwarantuje maksymalne obniżenie ryzyka ścierania. Odpowiednia ich elastyczność zwiększa ochronę przed pękaniem i kruszeniem. Gładko i dokładnie położony lakier pracuje równocześnie z Deską Barlinecką, a to zapobiega jego uszkodzeniom.

Adhezja – czyli znakomite przyleganie poszczególnych warstw lakieru do deski jest istotnym elementem nie tylko estetycznym, ale też chroni Deskę Barlinecką. Mniejsze przyciąganie kurzu to skutek niskiego napięcia powierzchniowego. Lakier o wysokim połysku, 95o w skali Gardnera w pełni usatysfakcjonuje kolekcjonerów zabytków. Doskonale bowiem wkomponowuje się do pomieszczeń z klasycznymi, antycznymi meblami i ich wystrojem. Niepowtarzalny klimat drewnianych podłóg znajdziesz tylko w Autoryzowanym Salonie Sprzedaży ZZW Wach w Lesznie.

To jednak nie wszystkie zalety Deski Barlineckiej. Nasze artykuły są przede wszystkim ekologiczne i zdrowe. Co to oznacza? Oznacza to, że są doskonałe do pokoi dla naszych najmłodszych. Świetnie nadają się do pokoi dziecięcych.  Są łatwe w pielęgnacji. Ekologiczne  lakiery stosowane przez Barlinek, to skuteczne zabezpieczeń drewnianej podłogi, bez rozpuszczalników, niszczących powłokę ozonową Ziemi.

Drewno ma odpowiednią twardość, jest zdrowe, a przede wszystkim naturalne. Dlatego tez pracuje pod wpływem zmian warunków mikroklimatycznych w pomieszczeniu, delikatnie zmieniając swoje wymiary. Z tego powodu Barlinek stosuje lakiery elastyczne, idealnie współpracujące z podłogą drewnianą.

W przypadku uderzenia ciężkiego przedmiotu na podłogę z Deski Barlineckiej Drewno naturalnie podda się sile oddziaływania, lecz kiedy lakier nie zapracuje razem z nim, otrzymamy tzw. pajączka (pęknięcie lakieru). Nie da się więc porównać lakieru na drewnie do laminatów.

Dzięki swojej stabilnej konstrukcji oraz wytrzymałości, podłoga Barlinka przeszła pomyślnie testy nie tylko w systemach wodnych, ale również na elektrycznych, co z kolei odróżnia nas od konkurencji. Montaż Deski Barlineckiej dopuszcza się na systemach ogrzewania podłogowego wodnego, na systemach elektrycznych ogrzewania podłogowego, wyposażonych w elektroniczne regulatory temperatury. Należy pamiętać, żeby nie podnosić temperatury powyżej 27o C. na powierzchni podłogi. Przed montażem połogi na systemie wodnym należy pamiętać o wygrzaniu wylewki przez 30 dni. Maksymalna zalecana temperatura na powierzchni deski nie powinna przekraczać 27oC.

Korzystanie z podłogi Barlinek jest przyjemne, zdrowe, ekologiczne i zalecane dla osób, które są alergikami na tworzywa sztuczne. Dlatego też używając podłogi z Deski Barlineckiej warto zadbać o jej konserwację i czyszczenie. Podłogi z Deski Barlineckiej zakupione w Autoryzowanym Salonie Sprzedaży ZWW Wach wymagają od użytkownika regularnej pielęgnacji oraz stosowania właściwych środków pielęgnacyjnych. Prawidłowa pielęgnacja podłogi przyczyni się do pięknego wyglądu podłogi oraz przedłuży jej żywotność. Należy pamiętać, że optymalne warunki dla drewnianej podłogi to wilgotność na poziomie 45%-60% oraz temperatura w granicach 18-24oC. Przestrzeganie tych wymogów  gwarantuje jej długotrwałe użytkowanie. Użytkując podłogi drewniane Barlinka, niezależnie czy jest to podłoga wykończona lakierem czy olejem, warto pamiętać o kilku zasadach zapobiegających jej zniszczeniu.

Najbardziej polecamy do jej pielęgnacji Wash Care Barlinek – czyli mydło do bieżącej pielęgnacji podłogi, Wax Care Plus Barlinek – środek do pielęgnacji pierwszej i okresowej pielęgnacji podłogi.
Z kolei Magic Cleaner Barlinek to środek do intensywnego czyszczenia zabrudzeń.

Jeżeli zatem zależy Ci na tym abyś nabył i używał:

  • podłogi drewniane krajowe i egzotyczne
  • podłogi korkowe
  • parkiety
  • panele podłogowe
  • drzwi wewnętrzne i zewnętrzne
  • deski tarasowe
  • korki ścienne
  • listwy przypodłogowe z drewna i tworzywa

Zgłoś się do ZWW Barlinek.